BİZİM FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BİZİM FORUM

BİZİM FORUM

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Вопросы Навальному
En İyi Şekilde Oyuncu Geliştirmek Icon_minitimePerş. Ağus. 04, 2011 3:53 pm tarafından Misafir

» Прикольные форумы
En İyi Şekilde Oyuncu Geliştirmek Icon_minitimePerş. Ağus. 04, 2011 1:15 pm tarafından Misafir

» Прикольные форумы
En İyi Şekilde Oyuncu Geliştirmek Icon_minitimePerş. Ağus. 04, 2011 6:47 am tarafından Misafir

» fish oil and health
En İyi Şekilde Oyuncu Geliştirmek Icon_minitimePerş. Ağus. 04, 2011 3:20 am tarafından Misafir

» Nexium Gets FDA Approval for Risk Reduction of NSAID-Associated Stomach Ulcers
En İyi Şekilde Oyuncu Geliştirmek Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:25 pm tarafından Misafir

» Прикольные форумы
En İyi Şekilde Oyuncu Geliştirmek Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 1:18 pm tarafından Misafir

» Прикольные форумы
En İyi Şekilde Oyuncu Geliştirmek Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 1:31 pm tarafından Misafir

» benefit of fish oil pills
En İyi Şekilde Oyuncu Geliştirmek Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 10:53 am tarafından Misafir

» super jackpot party video slot
En İyi Şekilde Oyuncu Geliştirmek Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 9:46 am tarafından Misafir

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
Ortaklar
bedava forum

En İyi Şekilde Oyuncu Geliştirmek

YazarMesaj
Tony MONTANA
Admin
Tony MONTANA

En İyi Şekilde Oyuncu Geliştirmek Empty
MesajKonu: En İyi Şekilde Oyuncu Geliştirmek   En İyi Şekilde Oyuncu Geliştirmek Icon_minitimePaz Mayıs 31, 2009 7:27 pm

Son zamanlarda ss yi nasıl geliştirebilirim diye çok başlık açılmaya başladı.. bazı başlıkta danışılan ss lerin cevapları ise çok ama çok basit.. bunun en büyük sebebi ise bazı arkadaşlarımızın yeni olmasıdır.. onlara da hak veriyorum çünkü daha tecrübeleri yok.. ama en azından diğer başlıkları okuyabilirler.. şimdi arkadaşlara yardımcı olabilecek konulara değinmek istiyorum...

sırasıyla mevkilerin nasıl geliştirileceginden bahsedecegim.. mevkinin karsısında o mevkideki gücün nasıl hesaplandıgını gösteren formül vardır..

EN İYİ ŞEKİLDE SS GELİŞTİRMEK

KALECİ: REFLEKS*0.5 + TOP KONTROLÜ*0.1 + YETENEK*0.1 + PASLAŞMA*0.1 + MOTİVASYON*0.1

geliştirilmesi en kolay mevkidir.. kaleci için en önemli özellik refkles olduğu için onu artırmamız gerekir.. bunun için ise en uygun antreman tipi kaleci eğitimidir.. öncelikli tavsiyemiz refleks özelliginin 100 olana kadar kaleci eğitimi yaptırılmasıdır.. her kaleci antremanı yaptırıldıgında +1.6 refleks özelligi artar bundan dolayı 100e ulasmak cabuk olur.. ama kaleciyi 90 yapmak icin top kontrolü - yetenek - paslasmanında 100 olması gerekir.. kaleci eğitimi top kontrolünü +0.45, paslaşmayı +0.4 ve yetenegi ise +0.1 artırmaktadır.. bu özellikleri 100e tamamlamak çok tdp puanı harcatağındn dolayı tavsiye etmiyorum.. o kadar tdp harcamak yerine başka bir kaleci alır onun refklesini 100 yaparsınız.. artık size kalmış kıyaslamayı siz yapın.. bir kaleciyi 90a tamamlamak için harcayacagınız tdp ile ne kadar kazanırsınız diger taraftan gelismemis bir kalecinin refklesini 100 yaparak harcayacagınız tdp ile ne kadar kazanırsınız.. sayet kaleciyi oynatmayı düsünüyorsanız o zaman kesinlikle kaleci eğitimine devam edin..

NOT: Kaleci olayında oyun sisteminde bir düzeltme yapılmıştır.. artık kalecilere sistem eskisi gibi iyi paralar vermiyor.. bu aralar kondisyon moda.. örnek olarak hic gelismemis ham bir süperstarınız olsa kondisyonunu (tam olarak bilemeyecegim yaklasık olarak söylüyorum) 60küsürlere kadar getirdiginiz zaman sistem yüksek paralar veriyor.. dikkat edin bunun bir sınırı var onu gectiginiz an oyuncunun degeri geri düsüyor.. artık bu olayda demode olana kadar kullanın derim.. cok az tdp ile cok iyi paralar yapabilirsiniz.. sadece süperstar degil cift yıldızlı oyuncuda da gecerli.. digerlerinde hic denemedim..

DEFANS: İKİLİ MÜCADELE*0.3 + TOP KONTROLÜ*0.2 + KOŞU*0.1 + YETENEK*0.1 + PASLAŞMA*0.1 + MOTİVASYON*0.1

geliştirilmesi en zor mevkidir.. borsada yüksek gücte defans az bulunur.. defans için en önemli özellik ikili mücadele olduğu için onu artırmamız gerekir.. bunun için ise en uygun antreman defans eğitimidir.. öncelikli tavsiyemiz ikili mücadele özelligi 100 olana kadar defans eğitimi yapılmasıdır.. her defans eğitimi yaptırıldığında +0.9 ikili mücadele özelligi artar bundan dolayı 100e ulasmak cabuk olur.. ama defansı 90 yapmak için top kontrolü - koşu - yetenek - paslaşmanında 100 olması gerekir.. defans eğitimi top kontrolünü +0.45 artırmaktadır.. bu özellikte 100e getirilebilir.. paslasmayı 100 yapmak icin ise en uygun antreman stratejidir.. sayet defansı 90 yapmak istiyorsanız önce strateji antremanı yaptırın.. herkes öncelikle ikili mücadele der ama ben strateji diyorum.. cünkü strateji antremanı +0.8 paslasma ve +0.4 ikili mücadele artırmaktadır.. paslasma 100 olana kadar yaptıracagınız strateji antremanı aynı anda ikili mücadelenin de artıracaktır... defans için en sorun özellik paslaşmadır.. borsada dikkat edin 80üstü defansların genelde paslaşmaları cok düşüktür.. koşu özelliginin 100 olması için koşu antremanı yaptırın.. gördügünüz gibi defansın bir cok özelliginin 100 yapmak icin inanılmaz sayıda tdp harcamamız gerekir.. defans yerine kaleci gelistirip satmayı tavsiye ediyorum.. önce ikili mücadele yaptırın dedim daha sonra ilk önce strateji yaptırın dedim.. sanki celiski var.. hayır yok... al-sat için önce ikili mücadele yok defansı geliştirip oynatmak için önce strateji...

ORTA SAHA: PASLAŞMA*0.3 + GOL YOLLARINDAKİ ETKİNLİK*0.2 + KOŞU*0.1 + İKİLİ MÜCADELE*0.1 + YETENEK*0.1 + MOTİVASYON*0.1

orta saha için en önemli özellikler paslaşma ile gol yollarındaki etkinlik.. bunlar için ise en uygun antreman şut çalışmasıdır.. şut çalışması paslaşmayı +1.6 gol yollarındaki etkinligi +1.5 artırmaktadır.. bu özellikler 100 olana kadar sut calısması yapılmalıdır.. daha sonra strateji calısması ile ikili mücadele artırılabilir.. koşu için ise koşu antremanı yaptırılmalıdır..

HÜCUM: GOL YOLLARINDAKİ ETKİNLİK*0.2 + TOP KONTROLÜ*0.2 + KOŞU*0.2 + MOTİVASYON*0.2 + YETENEK*0.1

dikkat ederseniz hücum için özelliklerin hepsi 0.2 ile carpılıyor.. hücum için öncelikli antreman hücum eğitimidir.. bu antreman gol yollarındaki etkinligi +0.8 top kontrolünü ise +0.25 artırmaktadır.. gol yollarındaki etkinlik 100 oluncaya kadar hücum egitimi yaptırın.. daha sonra koşu çalışması yaptırın.. koşu çalışması koşu özelligini +1.9 ve kondisyonu +0.45 artırır..

son olarak da biraz takım antremanlarından bahsedeyim...

bazı takım antremanları çok yararlıdır.. herkes bireysel antreman yaptırdığından dolayı ve takım antremanın 3 tdp olmasından dolayı kullanmayabilirler.. özellikle kafa topu antremanını ısrarla tavsiye ediyorum.. kafa topu antremanı top kontrolünü +0.9 ve yeteneği +0.3 gelistiriyor.. 15 oyuncunun hepsinin top kontrolünün 1 arttıgını düsünürseniz 3 tdp ile 15 top kontrolü ve yaklasık 5 yetenegin artması cok karlı bir istir.. yalnız burada dikkat edilmesi gereken bir husus var.. top kontrolü orta saha için gereksiz bir özelliktir ve bunun artmaması gerekir.. bu yüzden biraz zahmetli olacak ama bütün defans hücum ve kalecilerinizi yedeğe çekin.. ondan sonra takım antremanı kısmında sadece yedek kulübesini isaretleyerek kafa topu antremanını yaptırın.. diger takım antremanlarına da bir göz atın derim..

hersey tecrübe ile ögrenilir.. sonucta ben de bu oyunu önceden bilmiyordum.. en cok bu forumdan okuyarak ögrendim daha sonra kendim bazı tecrübelerimle ögrendim.. asagıdaki resim kendi hazırladım cincife excel tablosunda varolan bir tablodur.. tablodan antreman tiplerini ögrenebilirsiniz...
https://bizimforum.1talk.net

En İyi Şekilde Oyuncu Geliştirmek
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» En İyi Şekilde Oyuncuyu Nasıl Geliştire Biliririm ?