BİZİM FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BİZİM FORUM

BİZİM FORUM

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Вопросы Навальному
Para Kazanmanın Yolları Icon_minitimePerş. Ağus. 04, 2011 3:53 pm tarafından Misafir

» Прикольные форумы
Para Kazanmanın Yolları Icon_minitimePerş. Ağus. 04, 2011 1:15 pm tarafından Misafir

» Прикольные форумы
Para Kazanmanın Yolları Icon_minitimePerş. Ağus. 04, 2011 6:47 am tarafından Misafir

» fish oil and health
Para Kazanmanın Yolları Icon_minitimePerş. Ağus. 04, 2011 3:20 am tarafından Misafir

» Nexium Gets FDA Approval for Risk Reduction of NSAID-Associated Stomach Ulcers
Para Kazanmanın Yolları Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:25 pm tarafından Misafir

» Прикольные форумы
Para Kazanmanın Yolları Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 1:18 pm tarafından Misafir

» Прикольные форумы
Para Kazanmanın Yolları Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 1:31 pm tarafından Misafir

» benefit of fish oil pills
Para Kazanmanın Yolları Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 10:53 am tarafından Misafir

» super jackpot party video slot
Para Kazanmanın Yolları Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 9:46 am tarafından Misafir

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
Ortaklar
bedava forum

Para Kazanmanın Yolları

YazarMesaj
Tony MONTANA
Admin
Tony MONTANA

Para Kazanmanın Yolları Empty
MesajKonu: Para Kazanmanın Yolları   Para Kazanmanın Yolları Icon_minitimePaz Mayıs 31, 2009 7:25 pm

aşağıdakilere ek olarak şunu belirtmek istiyorum.. tabi aşağıdakilere tezat bisey söylemeyecegim.. arkadaşlarımız aşagıdaki bilgileri okuduktan sonra borsadan gercek fiatının üstünde oyuncu alıyorlar.. daha sonra destek kısmımıza "bu oyuncuyu aldım su kadar zararım var nasıl gelistirirsem zararı kapatırım" diye konu açıyolar.. sizlere ısrarla degerinden yüksek oyuncu almamanızı tavsiye ediyorum.. borsanın nerdeyse kar yapması zor olan tatil gününde bile kar yapabilen arkadaslar var.. sadece sabretmeniz lazım.. borsada hergün 1bin civarı ss dolasıyor.. bunlardan 1 tanesi ile kesin kar yaparsınız.. bunların hepsi de zararına alınmıyor ki.. arkadasların hatası sabırsızlıktan kaynaklanıyor.. hemen girer girmez oyuncu almak istiyor.. o zamanda zarar edebiliyor.. lütfen sabredin bekleyin.. elbette kar edeceginiz bir oyuncu bulursunuz.. bazı arkadaşlar da çok bekledikten sonra artık dayanamaz hale geliyorlar sabır noktaları kırılıyor o zamanda ya artık ne olursa olsun alacagım daha bekleyemem pozisyonuna düsüyorlar.. böylede zararına alıslar olabiliyor.. böyle hissettiginiz anda borsadan cıkın.. tabi öncesinde 2-3 tane teklif verilmemis oyuncu bulun onlara acılısından teklif verin sadece onları takip edin..

bu güncellemede belki fazla bir bilgi yok.. ancak bunu en cok zararına alan arkadaşlar icin yazdım.. zararına aldıktan sonra ben bundan nasıl kar yaparım diye baslık acanlara en önemli tavsiyem gelismis oyuncu almayın.. aşagıda ısrarla tdp harcamayın dedim.. ama siz alıyorsunuz illa tdp harcayarak bunun degerini artırmaya calısıyorsunuz.. bunun belli bir limiti var.. her oyuncu alan arkadas oyuncunun fiatını artıramazki.. nereye kadar artabilir bir oyuncunun fiatı.. özelliklede şu tarz oyunculara dikkat edin.. mesela orta saha oyuncu alıyorsunuz.. paslasma ve gol yollarındaki etkinligi 100 olan.. bu oyuncu en az tdp ile bir yere kadar gelmis zaten bundan sonra cok tdp harcarsınız ama az gelisir.. alacaksanızda gol yollarındaki etkinlik ile paslasması düsük olan alın, o özellikleri gelistirmeye calısın..
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

buradaki tavsiyeler yeni başlayanlar içindir..

arkadaşlar bu aralar özelden cok mesaj alıyorum para nasıl kazanırımla ilgili.. suana kadar cevap vermedigim mesaj yok ancak bunların hepsine karsılık vermek benim icin belli noktadan sonra zorlasıyor.. bir de hep aynı seyleri anlatmaktan biraz sıkıldım.. bende buraya bir konu baslıgı acmak istedim.. zamanla buraya daha farklı püf noktalar ekleyerek bu olayı gelistirmek istiyorum..

öncelikle temel bilgiler..

1- bir oyuncunun borsadaki acılıs fiatı oyuncunun satıldıgı fiatının yarısıdır..
2- aldıgımız ve sattıgımız oyuncuların bilgileri oyundaki olaylar kısmında yazmaktadır..
3- olaylar kısmındaki zaman normal türkiye saatinden bir saat geridir..
4- sattıgınız oyuncu sattıgınız fiatın yarısından hemen borsaya girer 24 saat sonra acık artırmanın süresi dolar..
5- bir oyuncu sattıgınızda diger oyuncuların fiatı düser.. diger oyuncuların fiatının gercek fiatlarına dönmesi icin son sattıgınız oyuncunun üstünden 24 saat süre gecmesi gerekir.. bunun icin not tutmanıza gerek yok oyundaki olaylar kısmında en son sattıgınız oyuncunun saati dakikası mevcut.. ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta var oradaki saat bir saat geri..

püf noktalar..

1- alacagınız oyuncunun acılıs fiatını bilmeniz gerekir.. size tavsiyem acılıs fiatını bilmediginiz oyuncuya teklif vermeyin.. belki o oyuncu gercek degerinin üstüne cıkmıstır ve siz alınca zarar edeceksiniz.. bu olay icin kullandıgım tabiri sizlerle paylasmak istiyorum.. dibini görmedigin denize girme
bu acılıs fiatlarını bir yere not mu edersiniz bilemem.. ben ilk baslarda excele kopyala yapıstır yapıyordum.. tam gece 12ye yakın bir zamanda yedek takımımla borsaya giriyordum ve oyuncuları excele kopyalıyordum.. gece 12nin sebebi ise orada kalan zaman o oyuncunun ne zaman bitecegini gösterir.. mesela oyuncunun bitimine 13saat 45dakika var ise bu oyuncu saat 13.45te bitecek demektir.. bir daha oturup da bu oyuncu ne zaman bitecek diye hesaplamazsınız.. tabi bu benim icin ilk asama idi daha sonra cok para olunca kar yapabilecegim oyunculara direk teklif verdim ve sonra cıktım.. istedigim zaman borsa sayfasından gelip tekliflerime bakabiliyordum..

2- en cok karı genc oyunculardan ve acılısı yaklasık 1.4milyon ile 2milyon arasındaki oyunculardan yaparsınız.. özellikle de gelismemis oyunculardan daha cok kar edersiniz.. cünkü dedigim kriterlerdeki oyuncular genelde gelismis oyuncular oluyor ve bu oyuncuları bazı takımlar kar icin degil de oynatmaya almak istediginden normal fiatının üstünde fiat verebilirler.. özellikle de 1nci lig takımları..

3- 2milyon üstünü bulduysanız genc oyuncu al-satına baslayın.. o kadar paranız yoksa ilk baslarda yaslı(30üstü) oyuncuları al-sat ile baslayıp belli bir miktar para yaptıktan sonra genc oyunculara gecebilirsiniz.. yaslı oyuncu alacak kadar da paranız yoksa tek yıldızlı bir oyuncuyu tdp harcayarak gelistirip satarak bu ise baslayabilirsiniz..

4- acık artırmanın son 5sn. de teklif verin.. acık artırmanın bitimine dakikalar kala teklif verip önceki adamı gecmeye calısırsanız o oyuncunun gereksiz yere degerini artırırsınız.. son 5sn. kendi kafanızdan bir deger bicip yazın ve teklifinizi gönderin.. zaten acılıs fiatını bildiginiz icin verdiginiz teklif zarar etmeyecek sekilde bir teklif olmalı..

5- borsadan tatil günü ve onu takip eden birkac gün kar yapmayı beklemeyin.. üst liglerdeki takımlar kadro kurmaya calıstıkları icin fiatlar inanılmaz yüksek oluyorlar.. kesinlikle kar olmaz demiyorum.. cünkü ben tatil günü bile kar yaptıgım oyuncular var idi.. zaten burada yazdıgım tavsiyeler al-sat olayını hic bilmeyenler arkadaslarımız icindir..

6- al-sat ile kar yapmaya calıstıgınız oyuncu icin kesinlikle tdp harcamayın.. sayet zarar ettiyseniz zararı kabullenip satın.. onu aldıgınız fiata getirmek icin harcayacagınız 15-20tdp yi gidin kadronuzdaki oyuncuları gelistirmekte kullanın.. böylece takım gücünüz de artmıs olur..

7- al-sat yaparken kar yapmak icin bir günde 4-5 oyuncu birden almayın.. sadece 1 oyuncu alın en fazla 2 tane alın.. cünkü cok alırsanız hepsini aynı anda satamayacagınız icin satmak icin beklettiginiz bazı oyuncuların yaslanma ihtimali var.. yas artınca da fiatı düsecek ve zarar olacak.. benim gibi sanssız bir adamın bu olay cok basına geldigi icin su yöntemi yapmaya basladım.. oyuncuyu alıp hemen sattım.. yani gün gecmeden satabilecek sekilde oyuncular almaya calıstım..

bunlar yeni başlayan arkadaşlar için tavsiyelerim.. aklıma geldikce buraya yazmaya devam ederim.. lütfen bundan sonra sorunuz olursa özel mesaj atmadan önce burayı okuyun..

aşagıdaki resimlerden
birincisinde yukarıda anlattıgım gibi excele kopyaladıgım olay.. mesela örnekteki resimde kaleci min.güc 87 secilerek borsaya girilmistir.. büyük ihtimalle o zaman kaleci ihtiyacım vardı ve zarar etmeden almak icin bu yola basvurmusumdur.. yukarıda da anlattıgım gibi gece 12de bu kopyalama yapıldıgı icin karsılarındaki kalan süreler oyuncuların acık artırmalarının ne zaman bitecegini gösterir.. tabi buradaki en büyük amacımız acılıs fiatlarını görebilmek.. karsılarında - ya da x vardır.. onu zaten biliyorsunuz.. bir de min.güc 87 dedigimiz icin arada yıldızsız, tek yıldızlı ve cift yıldızlı oyuncular da var idi ama o satırları silmistim..

ikincisinde ise yine yukarıda belirttigim gibi daha ilerideki bir asama.. cok para olunca önceden böyle liste yapıyorsunuz.. sonra zamanı gelince acılıs fiatını bildiginiz icin ona göre fiat yazıyorsunuz.. tabiki son 5sn.. birde resimde bazı oyuncular icin kırmızı bazıları icin yesil nokta koydum.. kırmızılar gelismis oldugu icin bunları oynatmak icin de almaya calısacak takımlar oldugu icin bunlar fazla kar bırakmaz.. yesiller ise gelismemis oldugu icin onların yüksek kar bırakma oranı daha fazladır.. ama öyle bir ana denk gelirsiniz ki kırmızılardan bile yüksek kar yapabilirsiniz..
https://bizimforum.1talk.net

Para Kazanmanın Yolları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Düşünceyi Geliştirme Yolları
» Gemi Çalınmalarını Önleme Yolları Ve Çalındıktan Sonra Yapmanız Gerekenler!!!